Darmowa wysyłka * od zamówień na kwotę 800 zł

Breloki

Filter
Ustaw kierunek malejący

Produkty 8

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista
Filter
Ustaw kierunek malejący

Produkty 8

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Święci są dla katolików szczególnie ważni, ponieważ to właśnie ich prosimy o wstawiennictwo i pomoc w codziennych sprawach. Święci są nam bardzo bliscy, ponieważ tak jak my chodzili po ziemi i mierzyli się z trudami prawdziwego życia, w niektórych sprawach radząc sobie lepiej niż inni... Przez swoje uduchowienie i nieszablonowe zachowania, są oni przypisywani do konkretnych spraw. Stąd mamy dziś znanych wszystkim świętych patronów, którzy orędują na przykład nad matkami oczekującymi potomstwa, czy strażakami.

W Polsce jednym z bardziej znanych i lubianych patronów jest Święty Krzysztof, który towarzyszy wszystkim kierowcom i podróżnikom. Legenda głosi, że był on olbrzymem o nieludzkiej sile, który pomagał przedostawać się ludziom, z jednego brzegu rzeki, na drugi – niosąc ich na swoich ramionach. Pewnego dnia usłyszał głos dziecka, które poprosiło o pomoc. Święty Krzysztof niosąc dziecko przez rzekę czuł, że jest ono coraz cięższe... Kiedy dotarł bezpiecznie na drugi brzeg, zapytał "Kim jesteś?". Usłyszał odpowiedź: "Jam jest Jezus, twój Zbawiciel. Dźwigając mnie, dźwigasz cały świat". Święty Krzysztof zapisał się w na kartach Kościoła, jako patron kierowców i podróżnych, woźniców, taksówkarzy, tragarzy, rycerzy, poszukiwaczy skarbów i żeglarzy, kolejarzy oraz biegaczy. Nic więc dziwnego, że każdy posiadacz środka transportu, niezależnie czy jest to samochód, motor czy rower chce być pod opieką Świętego Krzysztofa.

Wspaniałą formą widocznego zawierzenia swojego pojazdu, jest posiadanie metalowego breloczka przy kluczykach lub tabliczki z wizerunkiem Świętego Krzysztofa, który nie tylko będzie przypominał nam o modlitwie przed podróżą, ale również zachęcał do bezpiecznej jazdy, która leży głównie w rękach kierowców. W ofercie naszego sklepu znajdziecie szeroki wybór breloczków srebrnych i metalowych z krzyżem benedyktyńskim lub z wizerunkiem między innymi Jana Pawła II i Świętego Krzysztofa.