Loading..

Product was successfully added to your shopping cart.

TERAZ DARMOWA WYSYŁKA JUŻ OD 400 ZŁ NETTO !
REALIZUJEMY TYLKO ZAMÓWIENIA HURTOWE!

Brak produktów w koszyku.

Różańce - Dewocjonalia

Różaniec traktowany jest, jako jedna z najbardziej znanych modlitw na świecie, która kształtuje się już od czasów średniowiecznych. Sięgają po nią zarówno ludzie prości i wykształceni, duchowni i świeccy na całym świecie. Różaniec, czyli tak zwana modlitwa maryjna uznawana jest za charakterystyczną modlitwę katolików. W naszej tradycji pierwszy różaniec otrzymujemy przy okazji przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. On zwykle, nie stanowi dla nas jedynie pamiątki, ale również punkt odniesienia w dorosłym, często trudnym życiu.

Pojawienie się modlitwy różańcowej może prawdopodobnie wynikać z wezwania św. Pawła zachęcającego do nieustannej modlitwy. Pierwszą i najbardziej znaną było modlitwa pańska, zapisana w Biblii, której nauczył sam Jezus, a mianowicie „Ojcze nasz”. Dodatkowo odczuwano potrzebę proszenia o orędownictwo Najświętszą Maryję Pannę. Z tego względu utrwaliła się w Kościele katolickim tradycja odmawiania pozdrowienia, którym Anioł przywitał Maryję. Z czasem do modlitwy „Ojcze nasz” dołączono „Zdrowaś Maryjo”, dając ostatecznie początek modlitwie różańcowej.

Różańcem nazywamy także narzędzie modlitwy, przez wielu wykorzystywane na co dzień, odczuwając niesamowitą moc modlitwy na własnej skórze. Z tego względu należy wybrać taki różaniec, z którym będziemy się utożsamiać i, który będzie odpowiadał naszym gustom. W sklepie internetowym Vervitas dostępnych jest wiele unikalnych produktów, które zawierają koraliki, w różnych kolorach. Różańce są wykonane z estetycznego i efektownego plastiku oraz trwałych elementów metalowych. Połączenie to wpływa na wytrzymałość produktu, odpornego na odkształcenia mechaniczne i utratę koloru, dzięki czemu z pewnością posłuży na lata. Ponadto subtelne, pastelowe barwy sprawią, że będzie to idealny różaniec komunijny.

 
 
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
x