Darmowa wysyłka * od zamówień na kwotę 800 zł

Ikony

Filter
Ustaw kierunek malejący

Produkty 25-36 z 36

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista
Filter
Ustaw kierunek malejący

Produkty 25-36 z 36

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Jedną z najbardziej popularnych i cenionych form sztuki sakralnej są ikony. Przedstawiają one zwykle obrazy Królestwa Bożego będącego bliżej ludzi na Ziemi. Od wieków wszystkie rodzaje sztuki kościelnej takie jak: rzeźby, obrazy oraz ikony pozwalają wiernym upamiętniać i przybliżyć znaczące dla wiary wydarzenia zapisane w Biblii. Ponadto traktowane są jako element kultu, który skłania do refleksji i modlitwy. Obecnie chcemy, aby wizerunki Świętych towarzyszyły nam na co dzień, a doskonałą formą obcowania z nimi są tradycyjne ikony, które możemy umieścić w centralnych miejscach naszych domów.

Początkowo tradycyjne ikony wykonywane były według rygorystycznych zasad, co z jednej strony wpływało na ich święty charakter, a z drugiej sprawiało, że występowały tylko w miejscach kultu, takich jak Kościoły czy Klasztory. Obecnie technologia ułatwia dystrybucję ikon i sprawia, że stały się one bardzo popularne. Ikony charakteryzują się zwykle eleganckimi, ciemnymi, stonowanymi barwami, które z pewnością, idealnie wkomponują się w każde wnętrze. Należy pamiętać, że barwy, nie stanowią w ikonach jedynie waloru estetycznego, bowiem kolory użyte do tworzenia ikony mają bardzo bogatą symbolikę, której znaczenie ułatwia czytanie i rozumienie ikony. Ikona traktowana jest jako dzieło stworzone pod natchnieniem Ducha Świętego, tak samo jak teksty biblijne. Ikona jest ich kolorystycznym odzwierciedleniem, dlatego najpierw w Kościołach, później w domach wiernych zajmowała szczególne miejsce.

Powyższe aspekty sprawiają, że ikony są dużo bardziej wyjątkowe niż tradycyjne obrazy. Z tego względu wybierane są często na prezent z okazji ważnych Kościelnych uroczystości, gdy zależy nam, aby prezent kojarzył się obdarowywanemu z wyjątkowymi chwilami. Ikony wykonane na drewnie są także bardzo trwałe, dzięki temu zostają w Rodzinie na wiele pokoleń. W sklepie internetowym Vervitas, znajdziecie ikony złocone, stylizowanie i proste. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.